Lajme

Rikthehen Facebook, Instagram dhe Whatsapp

Platformat e rrjeteve sociale Facebook, Whastapp, Instagram dhe Mesenger u rikthyen gjate oreve te nates edhe per perdoruesit ne Shqiperi.

Aplikacionet sociale kane rinisur funksionimin ne mesnate, pas me shume se 6 oresh nderprerje.

Por shume njerez duket se kane humbur cdo mesazh apo thirrje qe kane pasaur gjate kohes se nderprerjes se sherbimit nga platformat e rrjeteve sociale.

Kjo është ndërprerja më e keqe për Facebook që kur një incident i vitit 2019 e la Facebook jashtë linje për më shumë se 24 orë , pasi koha e joproduktive goditi më së shumti bizneset e vogla dhe krijuesit që mbështeten në këto shërbime për të ardhurat e tyre.

Facebook lëshoi ​​një shpjegim për ndërprerjen të hënën në mbrëmje , duke thënë se ishte për shkak të një çështje konfigurimi. Kompania thotë se nuk beson se të dhënat e përdoruesit janë prekur.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button