Lajme

Sulm në një xhami, dhjetëra të vdekur

Një sulmues kamikaz ka ndodhur mesditën e kësaj të premteje në një xhami në provincën Kunduz të Afganistanit. Dëshmitë e para flasin për dhjetëra të vdekur dhe mbi 100 të plagosur.

Dëshmitarët okularë raportojnë se shumë njerëz u dërguan në spital. Talebanët konfirmuan sulmin vetëvrasës dhe thanë se një ekip special forcave ishte tashmë në vendin e ngjarjes, duke hetuar incidentin.

Ky është sulmi i parë vetëvrasës që nga tërheqja e trupave amerikane dhe i dyti në një xhami.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button