LajmeRajoni

Partia Demokratike eshte kthyer ne nje klub lagjeje

Shkruan: Haxhi Isufi

Partia Demokratike eshte kthyer ne nje klub lagjeje ku te dehurit bejne sherr me njeri-tjetrin.Me plot gojen mund te themi se eshte komplet inekzistente.Une nuk aderoj ne asnje Parti por si qytetar me shume me inereson Opozita se sa Qeveria, dhe me keqardhje shikoj se Ajo qe mua duhet te me jape shprese mi ka varrosur shpresat.Pa qene pale me asnje individ mendoj se ne PD ka vetem nje fajtor dhe ai eshte drejtuei i saj.

Ai ka humbur plotesisht besimin ne popull( perveç pjeses qe i rrin prapa ne pritje per te marre nje rroge)Ne keto kushte Partia Demokratike eshte kthyer ne nje SHPK me dy aksionere, ku njeri ka me shume aksione por qe nuk ia var kush ,dhe tjetri ka me pak aksione por qe ka autoritet e besim ne kolektiv.

Kjo te ben te mendosh se kryetari aktual Lulzim Basha karriken e kryetarit te Partise e mban si bisnesmen ku i sherben familjes se tij.Si i tille bisnesmeni eshte nje i perulur dhe servil ndaj atij qe ka pushtetin ne pritrje per te mare fonde per te miren e tij familiare.Pas pune ai ben dhe politiknin ku gjoja shan qeverine, denon korrupsionin,etj Bile dhe per punen pas pune ka rrezik se paguhet nga Qeveria.

Kjo gjendje e tmerrshme ne Opozite ka futur popullin ne kolaps dramatik.Ai qe eshte komod dhe po ben palle deri tani eshte kryeministri Edi Rama i cili eshte politikani me superior keto 30 vite,nje njeri qe ka eleminuar politikisht duke filluar nga Fatos Nano, dhe Sali Berisha ,ndersa Lulzim Bashen e ka eleminuar ne ate forme qe tek ai nuk kane besim te vetet e jo me Shqiptaret.Me gjykim te ftohte mendoj se ne Partine Demokratike urgjentisht Lulzim Basha duhet te jape dorheqie nga Kryetari.Te krijohet brenda PD-se Ekipi i Paqes dhe Shpetimit, te behen zgjedhje te reja ku Sali Berisha te mos kandidoje( si politikan i kaluar) dhe Lulzim Basha te mos kandidoje me motivacionin (si politikan i mbaruar.) Te zjidhet NJE qe ta duan te gjithe demokratet.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button