Lajme

Reshje dhe përmbytje, meteorologu grek: Stuhia “Athina” do vazhdojë edhe 24 orët e ardhshme

Situata e motit në Greqi nuk ka asnjë përmirësim. Zonat Atika dhe Evia po vuajnë pasojat e përmbytjeve, ndërsa meteorologët vijnë me një lajm të keq.

Mediat greke, referuar njoftimit të meteorologut Giannis Kallianos, bëjnë me dije se stuhia “Athina” që ka mbërritur në vend prej ditësh, do zgjasë edhe 24 orët e ardhshme duke shkaktuar përmbytje.

Zonat e prekura do jenë Atika dhe Evia, dy vendet që në gusht u dogjën nga zjarret. Aktualisht, në Evia janë përmbytur qindra shtëpi duke bërë evakuuimin e banorëve.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button