Lajme

Dimri mbërrin në Korçë, bora zbardh zonën e Panaritit

Temperaturat janë ulur ndjeshëm në Korçë, duke shënuar 3 gradë celcius në termometër.

Ndërsa mësohet se ka rënë bora e parë për këtë stinë. Mësohet se zona malore e Panaritit është zgjuar i zbardhur nga reshjet e borës.

Ndërkohë, borë ka rënë edhe në Malin e Gramozit në Kolonjë dhe në Mokër të Pogradecit.

Aktualisht reshjet e para të borës nuk kanë shkaktuar asnjë problem. Situata paraqitet e normalizuar.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button