Lajme

E trishtë! 21-vjeçari i infektuar me koronavirus ndërron jetë te Infektivi

TIRANË
Ka ndërruar jetë në Spitalin Infektiv një 21-vjeçar i prekur nga COVID 19. Bëhet fjalë për një të ri nga Fieri, i cili vuante nga talasemia.

Mësohet se 21-vjeçari nuk e ka përballur dot virusin e rrezikshëm Covid-19 duke u ndare nga jeta dy dite pas shtrimit ne spital.

Stafi mjekesor ben me dije se 21-vjeçari ishte sjellë me urgjencë nga Fieri dhe ishte në gjendje të rëndë.

Një ditë më parë koronavirusi i mori jetën një tjetër të riu, përkatësisht piktorit 30-vjeçar, Kristi Baba.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button