LajmePersonazhPoezi

NGA QERIM MULDAKA…

Dasuria esht mendja
Dashuria rrin tek zemra
Jeten ta fal veç zoti
Mramje té bukur tja kaloni

Jeta ka shum gjera
Ka genjeshtra e te verteta
Ka lojra e ka dhe intriga
Dashuri dhuro veç familja

Jeta esht e shkurter
Aq sa e ka shkrue Zoti
Fjalt e t,parve mos i harroni
Rrugen e drejt kurr mos e devijoni

Se dy jet si ka as nje Njeri
Veç zoti ésht ne perjetsi
Veç atina i qofshim fal
Fat e marsi per Boten mar

Autour Qerim Muldaka DT 2/10/20

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button