Bota

Tërmet 6.1 ballë në Oqeanin Paqësor, nuk ka të lënduar

Ishujt Vanuatu në Oqeanin Paqësor Jugor është lëkundur nga një tërmet 6.1 ballë. Sipas njoftimit zyrtar të Qendrës Sizmologjike Europiane Mesdhetare, tërmeti kishte një thellësi prej 100 km. Mediat ndërkombëtare shkruajnë se aktualisht nuk ka të lënduar dhe asnjë dëm material.

Ndërkohë kujtojmë se këtë vit, tërmetet janë ndjerë shumë në të gjithë globin, i njëjti problem siç ishte dhe zjarri, por edhe përmbytjet masive.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button