Lajme

Arrestohen 5 policë në Lezhë, Gledis Nano: S`keni mbrojtje nëse shkelni ligjin

Pese efektiva policie u arrestuan diten e sotme nga nje operacion i policise dhe SPAK-ut ne Lezhe.

Aksioni eshte zhvilluar kunder grupeve kriminale qe kryejne aktivitet ne fushen e kultivimit dhe trafikimit te narkotikeve.

Ne te njejten kohe me aksionin Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Gledis Nano, qendroi në Lezhë, ku ka prezantuar dhe drejtorin e ri të DVP Lezhë, Oltion Bistri.

Nano iu drejtua efektivëve të policisë se nuk do të tolerohet askush që neglizhon detyrën dhe aq më tepër nëse bëhet palë me krimin.

“Lufta pa kompromis ndaj grupeve kriminale dhe toleranca zero ndaj kultivimit të bimëve narkotike janë prioritet dhe sfidë, ndaj së bashku me drejtorin e ri të angazhoheni për t’i dhënë një impuls të ri jo vetëm kësaj sfide, por gjithë prioriteteve që ka Policia e Shtetit.

Më keni në krah në punën tuaj për të arritur objektivat, por ju siguroj se nuk do të tolerohet asnjë punonjës policie që neglizhon detyrën apo më keq akoma, që bëhet palë me krimin. Respektoni qytetarët, shërbejuni atyre duke iu ofruar një shërbim sa më cilësor, zbatoni ligjin dhe vetëm ligjin dhe ju siguroj se do jem përherë suporti juaj.

Disa punonjës policie brenda strukturës nuk mund ta prishin imazhin e Policisë së Shtetit, duke zhbërë punën e mirë që është bërë deri tani, ashtu sikurse disa individë të tjerë nuk mund ta sfidojnë Policinë”, tha Nano.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button