Lajme

Po pate burrëri, ik nga PD”, mbështetësit e Berishës ofendojnë Bashën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ditën e sotme ka publikuar një video nga fjalimi i djeshëm për Vettingun në politikë.

Por ky postim në Facebook nuk u prit aspak mirë nga mbështetësit e ish- kryeministrit Sali Berisha.

Në komente ata ofendojnë Bashën se ka bashkëpunuar me Edi Ramën dhe se Berisha ka mbajtur pranë vetes dikë të pabesë.

Ndërkohë kujtojmë se kjo luftë vjen pasi Basha përjashtoi nga partia Sali Berishën, pasi ky i fundit u shpall non grata nga SHBA. Kjo ka përçarë PD-në në dy grupe, mbështetësit e Berishës dhe ata të Bashës.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button