LajmeOpinioneRajoni

Luli i vocerr

Luli ditet e fundit ka ndryshuar.Ka filluar te flase bile te behet dhe trim.I ka shkuar mendja te beje vetingun e politianeve duke filluar nga vetja e tij.Per kete PD ka bere nje draft ku do te ngrihet nje komision me politikane majtas e djathtas per te hetuar pasurine e politikaneve.Dhe kesaj i thone qe hajdutet do te hetojne hajdutet,Edi Rama si politikani me i afte ne keto 30 vite vazhdon te talle bythen duke i dhene rendesi ketij politikani pupel nga pesha e nga fjala.Luli i vocerr ditet e fundit gjithe pompozitet deklaroi se nuk ben takime me popullin per te mos injoruar FOLTOREN, duke harruar se ( duam apo nuk duam ne) sa veta i mblidhen Berishes kur shkon te beje shurren nuk i mblidhen Lulit as kur ai ta zeme se zgjidhet kryeminister.

I theme keto fjale se nuk kam urrejtje per Lulin( ai sinqerisht eshte nje djale i mire siç thote Edi) dhe as simpati per Berishen, por sipas meje mendoj se keshtu qendron e verteta.Mitingjet e Lulit jane mbushur nga Berisha bile dhe nga Meta, se atij mund ti mblidhen vetem ca kokrra qe ka mare nga Bashkia e Tiranes kur ishte kryetar, dhe i ka sjelle ne PD.

Sido qe te jete FOLTORJA , sido qe ta kete hallin Berisha, per publikun eshte nje shenje e mire, kemi nje zgjim dhe nje ze ndryshe.Lulit i ka hyre mendja ne qejf dhe enderron se Yuri Kim do ta mare peshe dhe do ta ule ne karriken e kryeministrit, duke u nisur nga pervoja e dikurshme kur Aleksander Arvizu na e beri kryetar Bashkie me 10 vota.

Ky eshte nje budallallek i madh se Aleksander Arvizu donte te hiqte Edi Ramen nga Bashkia e Tiranes dhe ta bente kryeminister, dhe Amerika me deshiren e Shqiptareve nuk donte qe atij ( Edi Rames) ti jepte Tiranen dhe Shqiperine,Sot Luli e ka mare vehten dhe i duket sikur drejton gjithçka ne Shqiperi, ka kerkuar Veting per poitikanet, reforme te re teritoriale, dhe gjeja me komike dhe e turpshme ,hetimin e zgjedhjeve te 25 Prillit dhe kete e kerkon shtate muaj pas zgjedhjeve.

Me 25 Prill i dashur Luli fitoi Edi Rama , keshtu ti me kete komision ngre vetem Edi Ramen dhe jo vehten .Te ishte se e kishe me gjithe mend qe me 26 Prill nuk do ti kishe njohur zgjedhjet.

Ditet e fundit Luli po hiqet si shpetimtar i Shqiperise, dhe ne se mendon seriozisht per kete pune ,jo te japesh doreheqien, por te zhdukesh nga Partia Demokratike, jo per te miren e Demokrateve por per te miren e te gjithe popullit se e ke lene Shqiperine pa Opozite, ndryshe FOLTORJA do te beje te flasesh me vehte, se do ti behet ADN-ja Partise Demokratike dhe nuk do te rrije ne dore te kopileve por do te kaloje ne origjine.Dhe Edi Rama kete pret, sepse dhe ai ka nevoje te kete kundershtare nje burre si do qe te jete ai..dhe jo nje qe

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button