Lajme

Dita e dytë e vizitës, çfarë i premtoi Rama kreut të parlamentit në Egjipt

Gjatë vizitës që po zhvillon në Egjipt, kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është pritur në një takim nga kryetari i parlamentit, Hanafy El Gebaly.

Në bisedë Rama dhe El Gebaly kanë diskutuar për forcimin e marrëdhënieve mes dy vendeve.

Dje Edi Rama takoi kryeministrin e Egjiptit. Në kuadër të bashkëpunimit mes dy vendeve, qeveria shqiptare e përfaqësuar nga ministrat Çuçi dhe Margariti nënshkruan tre marrëveshje që prekin kryesisht fushën e sigurisë dhe kulturës.

Gjatë takimeve në Egjipt, Rama u zotua se do të kujdeset personalisht për të vendosur një linjë fluturimi të drejtpërdrejtë Kajro-Tiranë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button