KosovaLajmePersonazh

Fate njerezish tane

Leter me lot per delfinen, ne diten e 32 vjetorit te lindjes de saj?!?

Delfina Muhamet(lush) cetta, sot i lbushi 32 vite moshe! Kush do ta besonte se kjo bukuroshe me syte kaq te bukur, nuk shikon me ka disa muaj,eshte me zhvillim te vonuar te trurit, e lindur ne muajin e 8 te shtatzenise, nga nje lendim qe vetem Zoti i Madh e di pse u lendua e cila kishte zhvillim normal ne barkun e mamit te saj te cilen aq shume e don dhe s mundet te jetoj pa duhamen (aromen e Mamit te saj te cilen e quan Nani dhe te babit te saj te cilin e quan edhe « babi » edhe « nanek » nuk mundet dit ti thote Muhamet?!!e menqur e paster teper inteligjente, e bukur por e hendikepuar!!! I deshirojme « Belkines »

Eshte e dhimbshme dhe per keqardhe se Delfina ose « belkina » nuk i heq goje me gjuhen e saj as jahja ( lush) cetaj te cilin e therret nga larg « agla » nuk mundet axha dhe Brahim( lush) cetaj te cilet rani e me se tre vite jo se nuk kujtosh en per kete melaqe, por edhe Babin e saj Muhametin e kane leqituri pari vetemse per 14 vite te pasluftes endihmoi vellain gardian jahen, kurse Ibrahim per faktin se Muhameti i ka ngelurborxh 850 euro?! Edhe kur babi i Delfines ishte ne koma nga 2 janar deri me19 mars 2021 jo se nuk u interesuar per te, por nuk ia plote duan deshiron djali tte vetem te Muhametit dhe nipit te tyre, kur i kishin thene mjeket se 99 perqind nuk shpeton si do veproni per vorrimin! I shkreti i padjallezuari Ardiani e paska thirrur Axhen per tua kerkuar nje certificate te lindjes per ta derguar kufomen ne Kosove! Kur Jaha ishte konsultuar me brahimin i kishte thene ardianit » beni cfare te doni, mos e sillni ketu, vorroseni ku te doni ju, ne France ».gjykojeni miq dhe shoke shoqe zonja dhe zoteri kete gjendje me tecilen perpelitet Muhamet Lush Qetaj ose Cetta me profession gazetar i lindur me17 maj1956 ne fshatin Trubuhoc te Istogut i triture dhe ne Peje, kurse ne Mergimi rani e 35 vite!!! Me vjen keqse me tastino e ditelindjen se 32 te te Delfines me perlé keto perjetime te hidhura?!? Se shpejt i libri i Muhamet L.Cetta « te vertetat qe nuk i tregova-me ngulfaten jeten »

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button