Rajoni

Kanceri i merr jetën politikanes greke në moshë të re

Kryetarja e Lëvizjes për Ndryshim në Greqi, Fofi Gennimata, ka humbur betejën me kancerin në moshën 56-vjeçare.

Politikania po trajtohej prej kohësh në spitalin Evangelismos.

Ceremonia mortore për lideren socialiste do të bëhet të mërkurën, 27 tetor, në orën 10:00 në Dioqezën e Athinës.

Fofi Gennimata lindi në Ampelokipi të Athinës në vitin 1964 dhe ishte e bija e George Gennimata, anëtar themelues dhe ministër i PASOK-ut.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button