Show-Biz

Keni ik nga trutë e kokës”, Semi acarohet me Fifin

Prej ditësh Fifi ecën brenda shtëpisë së “Big Brother VIP” me një shkop në dorë, gjë e cila acaron në anën tjetër Semin.

Teksa ndodheshin jashtë duke pirë cigare, Fifi nis e flet për sherrin me Monikën, kur kjo e fundit e ka gjuajtur me mandarinë.

Biseda mes Fifit, Semit, Donaldit dhe Granitit:

Fifi: Ja nisi me mandarine me më gjuajtur

Teksa ndodheshin jashtë duke pirë cigare, Fifi nis e flet për sherrin me Monikën, kur kjo e fundit e ka gjuajtur me mandarinë.

Biseda mes Fifit, Semit, Donaldit dhe Granitit:

Donaldi: E tillë është gjendja, ajo të godet me gjëra ti e godet me gjëra

Fifi: Jo, jo. Nuk jam

Graniti: Edhe ajo po na mungon

Donaldi: Ore pse po thosha nuk fle gjumë pa dëgjuar një “heeejjj”

Semi: Kujdes, kujdes mos më rrih

Fifi: Unë mundem me bërë sherr me fjalë, po unë me u kap e me bërë skena, s’kam bërë kurrë e kurrë s’do bëj. Kështu që të lutem mos e bastardo muhabetin se nuk më pëlqen

Donaldi: Jo shpirt nuk po e bastardoj unë, ju duket të gjithëve

Fifi: E paskam kapë unë shkopin e po ju duket sikur do rrah ndonjë

Semi: Ashtu duket

Fifi: Le të tutën, prit të shkoj të marr shkopin e tutuni me të vërtetë

Semi: Iku tani, e agravoi situatën. Unë nuk qesh me këtë, më vjen keq. Unë do pi këtë cigaren e do iki të fle

Donaldi: Si “The Hunger Games”

Fifi: Fiks si ajo dua të ngjaj

Semi: Larg meje të lutem. Do më dalë prapë ndonjë ëndërr e çuditshme. Duket sikur do rrahësh Monikën me atë shkopin kur vërdallisësh

Fifi: A jeni në terezi ju, apo bëni vetë sikur nuk jeni në terezi. Keni pjerdhë, keni ik nga trutë e kokës. Do rrah unë dikë me këtë, për një pjatë? Jeni në terezi? Pse lëshoni llafe ju e ofendoni njëri-tjetrin, ajo është tjetër send.

Semi: Kujdes, kujdes

Fifi: Kujdes ti, se veç ofenduat

Semi: Për çfarë se rri me shkop vërdallë

Fifi: Rri me shkop, ke problem ti. Kam marrë leje

Semi: Unë nuk të shoh dot me atë shkop

Fifi: Mos më shih pra, ndërro rrugë

Semi: Ok ndërroj rrugë, nuk merrem me ty

Fifi: Është problem i imi, kështu dua të rri unë

Semi: Me shkop nuk është mirë të rrish

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button