Rajoni

“Shkundet” Greqia/ Tërmeti lëkund Athinën, ja sa ishte magnituda

Një tërmet është regjistruar pak minuta më parë në Athinë, Greqi.

EMSC shkruan se tërmeti ishte me magnitutë 2.9 ballë të shkallës rihter dhe thellësia e saj ishte vetëm 4 km. Kjo ishte dhe arsyeja se përse dridhja u ndje shumë e fortë.

Epiqendra e tërmetit u raportua poshtë rrethit Marousi, ishte 2,9 ballë dhe ishte i cekët pasi ishte vetëm 4 km nën kryeqytetin e Greqisë dhe kjo është arsyeja që u ndje si një dridhje e fortë.

Sipas ekspertëve duke bërë që epiqendra të jetë kaq cekët tërmeti është ndjerë si të ishte 4.5 ballë.

Sipas raportimeve të para, dridhjet janë ndjerë edhe në New Heraklion, Acharnes dhe Neo Psichiko.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button