Lajme

Vrasja në Fier/ Mjeti i autorëve i paregjistruar, por targat e vjedhura në Kosovë

Mjeti i përdorur nga autorët e vrasjes së biznesmenit Demir Backa në Fier nuk figuron i regjistruar as në Shqipëri, as në Kosovë, megjithëse targat e tij rezultojnë të vjedhura në Kosovë.

Duke iu referuar burimeve nga grupi hetimor raporton e policia shqiptare po bashkëpunon me policinë e Kosovës për identifikimin e mjetit të autorëve, i cili u dogj pak kilometra nga qyteti i Fierit, teksa rezultoi me targa të Kosovës.

Megjithatë duket se policia ndodhet në rrugë pa krye, pasi armët e gjetura në mjet, kallashnikovi dhe pistoleta nuk mund të identifikoheshin për shkak se e kishin të fshirë numrin serial.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button