Lajme

Albin Kurti reagon për herë të parë pas kërcënimit me jetë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar për kërcënimin që ka marrë i cili u raportua mbrëmjen e djeshme në media. Kurti ka thënë se nuk ndjehet i rrezikuar.

Së pari nuk ndjehem i rrezikuar, mirëpo janë organet e sigurisë ato që i vlerësojnë kërcënimet dhe i ndërmarrin veprimet në përputhje me rrethanat e caktuara. Unë as dje as sot nuk e kam ndryshuar agjendën time “, ka thënë Kurti.

Lajmin për kërcënimin e Kurtit e konfirmoi mbrëmë zëdhënësi i Qeverisë, Përparim Kryeziu.
“Kryeministri Kurti është kërcënuar. Për këtë arsye, si masë e kujdesit të shtuar, është rritur edhe niveli i tij i sigurisë”, tha Kryeziu.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button