Sport

Kupa e Shqipërisë/ Këto janë sfidat e turit të dytë që do të zhvillohen ditën e sotme

Ditën e sotme do të zhvillohen ndeshjet e para të turit të dytë të Kupës së Shqipërisë. 7 nga 8 sfidat do të nisin në oren 14:00 dhe ndeshja kryesore dhe më interesante mes Dinamos dhe Tiranë do të nisë në 16:45.

Në grupin A, Korabi do të përballet me Teutën e Edi Martinit, ndërsa Partizani i Ilir Dajës do të luajë në transfertën e Besëlidhjes. Drejt Mallakastrës do të udhëtojë Skënderbeu, që do të luajë një sfidë mjaft interesante ndaj Bylisit, ndërsa ora 16:45 rezervon derbin e kryeqytetit mes Dinamos dhe Tiranës që do të luhet në stadiumin “Air Albania”.

Në ora 14:00 do të luhen edhe të gjitha ndeshjet e grupit B. Laçi do të luajë kundër Tomorit, ndërsa shkodranët e Vllaznisë të drejtuar nga Brdaric do të udhëtojnë drejt Pogradecit. Kukësi do të sfidojë Egnatian e Maganit, ndërsa Kastrioti do të masë forcat me Flamurtarin.

Grupi A

Ora 14:00

Korabi-Teuta

Besëlidhja-Partizani

Bylis-Skënderbeu

Ora 16:45

Dinamo-Tirana

Grupi B

Ora 14:00

Tomori-Laçi

Pogradeci-Vllaznia

Egnatia-Kukësi

Flamurtari-Kastrioti

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button