Lajme

Një viktimë dhe 21 raste të reja me koronavirus në Kosovë

Një viktimë dhe 21 raste të reja me koronavirus u konfirmuan të mërkurën në Kosovë.

Në raportin e saj ditor, Ministria e Shëndetësisë tha se rastet e reja pozitive rezultuan nga testimi i 1,893 mostrave.

Në 24-orëshin paraprak u shëruan 16 pacientë, ndërsa raste aktive me koronavirus mbeten 445.

Kosova, në total, ka konfirmuar mbi 160,000 raste të të infektuarve dhe 2,978 viktima.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button