Bota

Sulm në Nigeri, raportohet për 60 viktima

Rreth 60 persona janë vrarë në një sulm në fshatin Banimbagu në Nigeri, sipas të njoftimit të zyrtarëve lokalë. Sipas Agjencisë Franceze, bëhet fjalë për një sulm xhihadist.

Ende nuk janë dhënë detaje rreth sulmit në zonën pranë kufirit me Malin dhe asnjë grup nuk ka marrë përgjegjësinë për sulmin. Sulmi ndodhi pas mesditës në një zonë që ka pasur konflikte të vazhdueshme nga xhihadistët.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button