LajmeOpinionePersonazhRajoni

Foltorja ne Kamez

(Retrospektive)

E pashe sot Doktorrin ne Foltoren e Kamzes.I kam pare gati te gjithe Foltoret,.Pritja me ovacione e brohoritje shoqeruar nga daullja.

Qindra qytetare te qeshur e te lumtur per viziten e Doktorrit. Rruga Tirane-Kamez kaloi per bukuri , njerez qe e nderonin dhe e pershendetnin.Asnje problem me policine apo me pushtetin lokal.Takimi kaloi ne menyre te shkelqyer.

Nuk e di se perse u ktheva prapa ne kohe gati ne mbi nje dekade dhe perfytyrova sikur para 15 vitesh te shkonte Fatos Nano ne nje takim me popullin e Kamzes.

Rruga Tirane-Kamez do i shkonte minimumi nja gjashte ore duke pritur te kalonte tek ura e Bregut te Lumit per ne Institutin Bujqesor nga protestat Nano Ik.Pastaj i ziu do te kalonte dhe ta zeme se do ta bente takimin tek shtepia e kultures.

Do ti nderpritninh dritat e takimi do te behej me qiri dhe per tu kthyer ne Tirane do kish vene mbi koke dhe helmeten .

Ndoshta pak fare e zmadhova por ama keshtu do te ndodhte.Ndaj dhe Fatosi i shkrete nuk pati fatin te beje nje takim me popullin ne Kamez.Lere pastaj Paskuqanin, se per te shkuar ne Paskuqan do ti binte nga Qafe Priska, Shupal, Brrare, Ferraj dhe ne rruge toksore do hynte ne Paskuqan se ishte e pamundur te kaloje doganen tek ura e Rrapit te Treshit tek Dyqani Rremes.Kane ndryshuar shume kohet, po keshtu ka ndryshuar dhe Doktorri i cili sot ben lajm se eshte i vetmi qe po i bie boriave te zgjimit, se ky popull jo vetem eshte ne gjume por eshte dhe i hutuar…

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button