LajmeOpinione

Non-Grata nga Haxhi Isufi

Nuk me rrihet pa folur kur shikoj lloj-lloj qensh te paguar qe lehin dite e nate kundra Sali Berishes.Jo se une e dua Sali Berishen, por me vjen per te vjelle kur shikoj keto lloj analistash e ca gazetare komplet jasht standartit qe llapin idiotlleqe ne emer te demokracise dhe Amerikes.Ca prej tyre dikur Ameriken e quanin Xhandari Nderkombetar, ndersa tani keta servile te qelbur hiqen sikur u digjet shpirti per Ameriken sidomos disa ish spiuna me origjine nga Veriu.Kemi 20 vite qe degjojme se Berisha do te futet ne Burg, jo 97-ta, jo Gerdeci apo 21 Janari,dhe deri me sot nuk i ka shkuar asnje cope leter tek dera e shtepise.Une e di se perse nuk i shkon, sepse dhe ai ka faj por ai keta i ka bere me shoke,sidomos me shoke majtas.(Ose ne bashkepunim).Tani ,Rrofte Non Grata dhe i jane perveshur Doktorrit.Luftetaret me te zjarrte kundra tij nje ish kryeredaktor i Rilindja Demokratike nje zdromalaq mediatik dhe nje Botues qe dikur i nxirrte bilbilushin nga pantallonat Doktorrit kur bente shurren.Keta jane thjesht inatçinj,sahan lepiresa dhe dikur bythelepiresat e tij.ndaj dhe nuk besohen por vetem urrehen nga publiku.Te flase Edi Rama eshte krejtesisht tjeter gje se Ai ne kohen e qeverisjes se Saliut dhe eshte rrahur,por jo keto felliqesira.Tani Sali Berisha u ka futur tmerrin ketyre me Foltoren.(Natyrisht jo Edi Rames),por grupimit te qelbur ne PD,te cilin Rama e perdor sikur ti kishte hallatet e veta.Tani keto nje e dy thone”Non-grata”,se nuk kane çte thone tjeter.Sali Berisha me te gjitha te keqiat qe ka eshte kryetari i ri i Partise Demokratike Shqiptare,se ai eshte me i mire se sa te shiturit, te bleret, te paafte, dhe pederastet qe kane pushtuar zyrat e kesaj Partie duke i sjelle nje dem te madh Popullit Shqiptar me varrosjen e Opozites.Mund te shkruaj pambarim se nuk jam pa informacione por dua ta mbyll ketu duke i uruar Doktorrit mbaresi ne misionin e tij te ri,dhe mos te çaje koke per ate Non-gratan se mender na çane bythen me kete term.Doktorri te merzitet kur ta shpallin Non-Grata mbeshtetesit e tij se nuk eshte Berisha problemi i Amerikes sot ne Ballkan.Sa te jete Lul Basha dhe banda e tij e zoghve ne PD une dhe shume te tjere do votojme Edi Ramen,po erdhi Doktorri do te mendohemi per voten,se kujt do tia japim.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button