Lajme

Tragjedia shqiptare në Bullgari, seanca plenare nis me një minutë heshtje

Seanca plenare e sotme në Kuvendin e Shqipërisë ka nisur me një minutë heshtje për aksidentin tragjik në Bullgari ku humbën jetën 46 persona, shumica shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

Prej orës 10:00 Kuvendi po diskuton Buxhetin e 2022 dhe Paketën Fiskale. Në datë 15 Nëntor, buxheti u miratua në parim. PS deklaroi se ky buxhet do të sjellë rritje pagash dhe investime në disa fusha.

Seanca pritet që të jetë maratonë, ndërsa në foltoren e Kuvendit pritet që të artikulohen si gjithmonë edhe çështje të tjera mes shumicës dhe opozitës. Sakaq deputetët do të ketë mundësi që deputetët të diskutojnë nen për nen detajet e dy projektligjeve të paraqitura nga qeveria.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button