Lajme

Merkel u përlot në ceremoninë e lamtumirës, Rama bën urimin për kancelaren në ikje

Kanelarja në ikje e Gjermanisë, Angela Merkel si rrallëherë u përlot në ceremoninë që ushtria kishte organizuar për t’i dhënë lamtumirën me këngë të zgjedhura nga vetë “Zonja e Hekurt.

Lidhur me ceremoninë e lamtumirës ka reaguar edhe kryeministri Edi Rama i cili ka bërë një postim për udhëheqësen historike të Gjermanisë ku i uron mbarësi dhe shëndet në të ardhmen.

Postimi i Plotë nga Kryeministri Edi Rama:

Faleminderit Angela dhe paç mbarësi e shëndet në kapitullin e ri të jetës tënde të jashtëzakonshme????
#Danke ????

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button