Lajme

Humbi të ëmën para dy ditësh, Kadri Veseli mbërrin në Kosovë

Ka arritur në Kosovë ish kryetari i Kuvendit të Kosovës dhe ish kryetar i PDK-së, Kadri Veseli.

Veseli është liruar përkohësisht nga Haga dhe ka arritur në Kosovë, ku fillimisht ka shkuar drejt tek varrezat në fshatin e tij në Broboniq për të vizituar varrin e nënës, e cila ndërroi jetë para dy ditësh.

Sipas burimeve, Veseli nga varrezat do të lejohet të vizitojë edhe familjarët e tij në Bair të Mitrovicës. Veseli gjithë kohën është i shoqëruar nga disa vetura të EULEX-it.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button