Lajme

Aksidentohet në Serbi një autobus nga Kosova, raportohet për 9 persona të plagosur

Një autobus nga Kosova është aksidentuar në Serbi dhe si pasojë 9 persona kanë mbetur të plagosur.

Qeveria e Kosovës njoftoi se nëntë udhëtarët që u lënduan nga aksidenti janë jashtë rrezikut për jetë.

Mësohet se aksidenti ka ndodhur rreth orës 22:00 në Kupci të Madh afër Krushevcit në Serbi.

“Kompania e udhëtimit ka nisur një autobus tjetër që t’i marrë udhëtarët që të vazhdojnë udhëtimin për në Graz. Zyrtari ynë ndërlidhës është rrugës për në spitalin e Krushevcit për t’i vizituar të lënduarit”, tha Qeveria e Kosovës.

Ekzekutivi tha se institucionet e Kosovës po bëjnë gjithçka për të ndihmuar të prekurit në këtë aksident.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button