Lajme

Meta uron presidenten e re të PE: Mirëpres bashkëpunim për integrimin e Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta i ka dërguar një urim presidentes së re të Parlamentit Europian Roberta Metsola.

Meta thotë se mirëpret bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit europian të Shqipërisë. Ai thekson se është besimplotë për vendosmërinë e saj në mbrojtje të vlerave europiane.

“Urime të përzemërta Roberta Metsola për zgjedhjen si Presidente e Parlamentit Europian!

Mirëpres bashkëpunimin e ngushtë në procesin e integrimit europian të Shqipërisë, me shpresën për çeljen sa më parë të negociatave të anëtarësimit.

Jam besimplotë për vendosmërinë e saj në mbrojtje të vlerave europiane dhe forcimit të demokracisë, përfshirë dhe në të gjitha vendet e zgjerimit”, shkruan Meta.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button