Bota

Tifozët japonezë në Katar, një shembull për të gjithë

Kupa e Botës në Katar 2022 u hap zyrtarisht në stadiumin Al Bayt në Al Kor dhe ekipi vendas si dhe tifozët e Ekuadorit patën mundësinë të shohin performancën, si dhe fishekzjarrët në fund të ceremonisë.

Më pas ka vijuar një ndeshje në të cilën Ekuadori ka mundur 2:0 Katarin dhe një nga skenat e stadiumit që bën xhiron e botës është ajo në të cilën tifozët japonezë pastrojnë.

Gjegjësisht, pas hapjes dhe ndeshjes së parë, japonezët, tradicionalisht të njohur për pastërtinë e tyre, rrëmbyen qeset plastike dhe pastruan gjithçka.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button