Lajme

E rende/ Rrëshqet dheu , shtëpia zë poshtë dy persona

Dy persona kanë humbur jetën pasi një rrëshqitje dheu shkatërroi pjesërisht shtëpinë e tyre në veri të Portugalisë.

Rrëshqitje e dheut u regjistrua gjatë natës në zonën e Esposente.

Shkak i rrëshqitjes së dheut dyshohet se kanë qenë reshjet masive të shiut.

Viktimat janë një burrë dhe një grua 22-vjeçare.

Pjesa tjetër e familjes, një çift dhe dy fëmijë të moshës 2 dhe 12 vjeç, kanë shpëtuar mrekullisht nga shembja e shtëpisë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button