Lajme

Rritje e lehtë për dollarin, ndërsa euro…/ Çfarë po ndodh me monedhat e tjera?

Dollari amerikan është blerë këtë të mërkurë, 30 Nëntor, me 112.4 lekë dhe është shitur me 113.4 lekë sipas kursit të këmbimit, duke pësuar forcim.

Sakaq monedha evropiane euro qëndron në të njëjtat nivele prej disa ditësh, ku blihet me 116.5 lekë dhe shitet me 117.1 lekë.

Rënie të lehtë ka pësuar dhe paundi britanik, i cili sot blihet me 133.8 lekë dhe shitet me 135.3 lekë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button