Lajme

Albin Kurti e emëron ministër politikanin e njohur serb, detajet

Politikani i njohur serb, Nenad Rashiq është emëruar ministër në Qeverinë e Kosovës.

Mësohet se Rashiq do ta udhëheq Ministrinë për Komunitete dhe Kthim. Këtë dikaster deri para pak javësh e drejtonte Goran Rakiq, kryetar i Listës Serbe.

Kjo parti vendosi që të largohet nga institucionet e Kosovës, në shenjë revolte ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për çështjen e targave të automjeteve.

Në zgjedhjet e fundit parlamentare, Rashiq kishte kandiduar me partinë e tij Partia Progresive Demokratike.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button