Sport

Skandal në futbollin serb, drejtori i klubit të Beogradit kapet me 115 kg kokainë të ardhur nga Amerika

Ish futbollisti serb, Dushan Petkovic aktualisht drejtor sportiv i një klubi futbolli në Serbi është arrestuar pasi u kap me 115 kg kokainë në kuadër të një operacioni të Europol.

Mësohet se në total janë arrestuar tetë persona, duke përfshirë edhe ish-asin e Wolfsburgut.

Nga mediat e huaja raportohet se 48-vjeçari dhe kolegët e tij thuhet se kanë ndihmuar në organizimin e importit të kokainës në Evropë nga Amerika e Jugut.

Në bashkëpunim me policinë serbe kanë mundur të kapin bandën pasi lënda narkotike ishte rrugës për në qytetin belg Arlon nga Roterdami.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button