Lajme

Përshkallëzim i tensioneve? EULEX “zbarkon” në veri të Kosovës

Vijon të mbetet e tensionuar situata në Mitrovicën e Veriut, pas raportimeve për disa të shtëna me armë dhe shpërthime.

Pak minuta më parë policia e EULEX është parë që të patrullojë në vendngjarja pas shpërthiemve të ndodhura në objektin ku pritej të dorëzoheshin materialet zgjedhore për zgjedhjet e pjesshme të 18 dhjetorit.

Në një video të publikuar nga mediat e Kosovës shihet se trupa të shumtë të forcave të EULEX kanë zbritur në terren dhe kanë nisur patrullimin e zonës ku kanë ndodhur shpërthimet.

 

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button