Sport

Kualifikoi Marokun në gjysmëfinale, trajneri Regragui: Jemi Rocky Balboa i këtij Botërori

Marokut i mjaftoi goli i En Nesyrit për të shkuar në gjysmëfinalen e Botërorit. Pas sfidës me portugezët, trajneri i marokenëve, Regragui u shpreh mjaft i lumtur për suksesin e arritur.

“Pas Spanjës ne gjithashtu arritëm të largonim një tjetër kombëtare të madhe si Portugalia. Dhamë gjithçka, disa lojtarë janë akoma shumë të prekur por ato që luajtën kanë arritur limitet.

Ky grup ka një gjendje mendore shumë të fortë.Para ndeshjes u thashë djemve që është e rëndësishme të shkruajmë historinë për Afrikën. Jam shumë shumë i lumtur dhe krenar me ta. Jemi Rocky Balboa i këtij Botërori” – Tha ai.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button