Show-Biz

Dashuria s’njeh moshë’/ Aktori i njohur Viktor Zhusti, në një romancë me violinisten 22 vjet më të re

Pak ditë më parë, aktori i madh Viktor Zhusti festoi 80-vjetorin e lindjes së tij, në një darkë shumë private të organizuar në një nga restorantet e njohur të peshkut në Elbasan. Aktorin e surprizoi e dashura e tij e zemrës, po ashtu një artiste e njohur në Greqi.

Ajo kishte udhëtuar (për ta befasuar dhe lumturuar partnerin e saj), direkt nga Athina, ku vazhdon dhe karrierën si violiniste e Orkestrës Shtetërore të Athinës, shkruan revista Story.

Ata u përpoqën ta mbanin private festën e ditëlindjes, por revista ka zbuluar për herë të parë këtë histori të bukur dashurie me 22 vite diferencë, pasi e zgjedhura e tij është 58 vjeçe.

Shprehja “Dashuria nuk njeh moshë” është tashmë një klishe, por në rastin e Viktor Zhustit klisheja thyen shumë klishe të realitetit shqiptar.

E dashura e aktorit quhet Margarita Plesti. Historia e tyre që thuhet se mund të ketë nisur në Athinë diku rreth viteve 2010, me kthimin e Zhustit në Tiranë ka vazhduar po njësoj e bukur dhe e fortë edhe pse në distancë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button