LajmeShqiperia

Festivali i Këngës i përgjigjet ‘dhëmbë për dhëmbë’ Ronela Hajatit pas akuzave: Na refuzoi, ja për çfarë e ftuam

Pas deklaratës së këngëtares Ronela Hajati, organizatorët e Fest 61 në RTSH kanë reaguar. Për ‘Anabel’ ato u përgjigjën pakënaqësisë që Ronela Hajati shprehu publikisht se përse nuk ishte e ftuar.

Sipas organizuesëve të festivalit, mungoi një performancë nga këngëtarja sepse e tillë ishte formula e këtij edicioni.

“Formula e rikëndimit të këngës fituese një vit pasi është shpallur është një traditë shumë jetëshkurtër, thuajse inekzistente, krahasuar me historinë e Festivalit, tashmë 61-vjeçar.

Duke qenë se qëllimi këtë vit ka qenë t’i jepnim fokus artistëve pjesëmarrës dhe këngëve që prezantohen për herë të parë, nuk ka asnjë të ftuar nga muzika në dy netët e para të Festivalit.

Zbatimi i kësaj formule nuk ka lidhje me respektin, vlerësimin dhe dashurinë për gjithçka ka bërë Ronela ne skenën e FIK dhe Eurosong.

Ronela është ftuar të japë çmimin e publikut që këtë vit çon Shqipërinë në Eurosong, por e ka refuzuar ftesën.”- u shprehën ato.

Festivali i Këngës” vazhdon transmetimin dhe në datat 20, 21, 22 dhjetor.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button