LajmeShqiperia

Ish-kryebashkiaku aksidenton një 17-vjeçar në Vlorë, ja gjendja e tij

Një 17-vjeçar ka mbetur i plagosur rëndë pasditen e sotme pasi u përplas nga një automjet.

Sipas burimeve zyrtare nga policia rreth orës 17:00, në Llogara, pranë fushës së sportit, shtetasi V. B., 66 vjeç, banues në Himarë, duke drejtuar automjetin tip “Benz”, ka aksidentuar shtetasin E. H., 17 vjeç, këmbësor në rrugë, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

Drejtuesi i mjetit, shtetasi V. B, u shoqërua në Komisariat, për veprime të mëtejshme.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryen veprimet e mëtejshme për aksidentin.

Mësohet se automjeti drejtohej nga ish-kryetari i bashkisë së Himarës Vasil Bollano.

17-vjeçari, sipas informacioneve të para ndodhet në gjendje të rëndë.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button