KosovaLajme

Kalaja e Prizrenit do të bëhet me teleferik

Kalaja e Prizrenit së shpejti do të ketë teleferikun për të gjithë ata vizitorë që duan ta vizitojnë këtë monument historik.

Lajmin për ndërtimin e teleferikut e ka bërë të ditur kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj në një postim në Facebook.

Sot, së bashku me Ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës, z. Liburn Aliu dhe agjencinë Zvicerane Sëiss-Contact, nënshkruam marrëveshje trepalëshe për ndërtimin e teleferikut për në Kalanë e Prizrenit. Fillim vit i mbarë!”, ka shkruar Totaj.

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button