Lajme

Ukrainë: Raportohet për shpërthime rreth Mariupolit dhe Melitopolit

Zyrtarët ukrainas kanë raportuar shpërthime në objektet ushtarake ruse rreth qyteteve të pushtuara të Mariupol dhe Melitopol.

Kryebashkiaku i Melitopolit, Ivan Fedorov, raportoi gjithashtu shpërthime në një bazë ruse pranë qytetit, si dhe në një depo nafte në fshatin Novobohdanivka, raporton Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Ndryshe, si Mariupoli ashtu edhe Melitopoli, në jug të Ukrainës, janë nën kontrollin e forcave ruse.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button