Lajme

Pamjet tregojnë ndërtesat e goditura nga sulmet me raketa në Ukrainë

Qytete të ndryshme ukrainase vazhdojnë të përballen me sulme me raketa.

E cak i këtyre sulmeve dje ishte edhe një ndërtesë në Kramatorsk të Ukrainës, shkruan Sky News, transmeton Klankosova.tv.

Nga ky sulm, pasojat e të cilit mund t’i shihni në pamjet e mëposhtme, mbetën të vrarë tre persona dhe 18 të tjerë të plagosur.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button