Lajme

Enis Kervan: Shpëtimi i fëmijës dyvjeçar nga FSK-ja në Turqi më bën krenar për Kosovën

Deputeti nga komuniteti turk në Kosovë, Enis Kervan, i ka falënderuar institucionet dhe popullin e Kosovës për ndihmën që po i ofron Turqisë pas tërmetit.

Nga foltorja e kuvendit, ai ka thënë se shpëtimi i fëmijës dyvjeçar i fëmijës dhe nënës së tij nga ana e FKS-së, e bën krenar për shtetin e tij, njofton Klan Kosova.

“Kosova është mobilizuar që në momentin e parë për t’u solidarizuar me Turqinë”.

“Jam krenar sepse Kosova ime tani është bërë një vend i fortë i cili qëndron pranë vendeve mike”

“Shpëtimi  i një fëmije dyvjeçar dhe nënës së tij nga FSK-ja më bëri edhe një herë krenar për shtetin tim”.

klankosova.tv


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button