Lajme

Numri i viktimave nga tërmeti në Turqi dhe Siri e tejkalon 17 mijëshin

Numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirinë e ka kaluar 17 mijëshin.

Kështu raportojnë mediat ndërkombëtare përcjell Klankosova.tv

Tërmeti prej 7.8 shkallësh i tronditi këto dy vende në orët e para të mëngjesit.

Shumë vende të botës janë mobilizuar në ofrimin e ndihmës.

Në mesin e tyre janë Kosova edhe Shqipëria, që kanë dërguar atje ekipet e shpëtimit/ Klankosova.tv

*Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button