BotaRajoni

Pas fjalimit, presidentja e Parlamentit Europian i dhuron Zelensky-t flamurin e BE-së – Abc News

schedule11:41 – 9 Shkurt, 2023

Pas fjalimit të Zelensky-t, presidentja e Parlamentit Europian i ka dhuruar presidentit ukrainas flamurin e  Bashkimit Europian.

Ai e mbajti flamurin së bashku  me Roberta Metsola, ndërsa të pranishmit shpërthyen në duartrokitje.

Menjëherë pas pushtimit rus, Ukraina aplikoi për anëtarësim në bllok dhe në qershor mori zyrtarisht statusin e kandidatit.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button