BotaRajoni

Po luftojmë për të ardhmen! – Abc News

schedule11:12 – 9 Shkurt, 2023

Presidenti ukrainas nuk mbajti emocionet kur nisi fjalimin me shprehjen që tashmë është bërë e njohur kudo: “Slava Ukraini!”. Nisja e fjalimit të tij  është pritur me brohoritje të shumta dhe ovacione.

Ai falendëroi të gjithë të pranishmit për mbështetjen dhe pritjen e ngrohtë.

Zelensky tha se populli ukrainas po lufton për të ardhmen dhe për të mbrojtur njerëzit, duke theksuar se Rusia po përdor armë nga Irani për të sulmuar infrastrukturën kritike.

Zelensky tha se populli ukrainas po lufton për të ardhmen dhe për të mbrojtur njerëzit, duke theksuar se Rusia po përdor armë nga Irani për të sulmuar infrastrukturën kritike.

“Ajo që duam ne është paqja dhe qetësia,” tha Zelensky.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button