Kosova

Presidentja Osmani për fotografinë e Rugovës në PE: Një foto sa njëmijë fjalë

Presidentja Vjosa Osmani ka komentuar fotografinë e shpërndarë nga presidentja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola, bashkë me presidentin ukrainas, Volodymir Zelensky, ku në prapavijë shihet një fotografi e ish-presidentit historik, Ibrahim Rugova, e ngjitur në mur, njofton Klankosova.tv.

“Një foto sa njëmijë fjalë. Por një më e veçantë: Liri”, ka shkruar Osmani në Twitter, duke bashkangjitur hashtagun “Ibrahim Rugova” dhe “Mbështesim Ukrainën”.
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button