BotaRajoni

Tërmeti në Indonezi, të paktën 4 viktima – Abc News

schedule10:57 – 9 Shkurt, 2023

Një tërmet me magnitudë 5,5 rihter ka goditur Indonezinë, duke u marrë jetën të paktën 4 personave. Një restorant pluskues u shkatërrua në Papua. Viktimat janë 4 gra, të cilat u zunë nga rrënojat.

Tërmeti shkaktoi dëme të shumta pranë epiqendrës, ku një prej tyre ishte edhe një qendër tregtare. Tërmeti në Indonezi vjen vetëm 3 ditë pas tërmeteve të fuqishëm që goditën Turqinë dhe Sirinë.

Megjithatë, tërmeti në Indonezi nuk ka asnjë lidhje me atë në Turqi. Indonezia gjendet në “Unazën e Zjarrit” në Paqësor, zona me aktivitetin më të lartë sizmik në botë.

/abcnews.al
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button