Sport

VIDEO/ Ronaldo bën “poker” në Arabi, “luzitani” fiton i vetëm në transfertë – Abc News

schedule20:47 – 9 Shkurt, 2023

Al-Nassr ka “shpërfytyruar” vendasit e Al Ëehda me rezultatin e thellë 0 me 4, ku protagonist i të gjithë golave ishte 5 herë fituesi i “Topit të Artë”, Cristiano Ronaldo, i cili falë këtyre golave arriti ne kuotën e 503 rrjetave, në karrierën e tij profesionale për klube.

Katër goditje në minutat 21’, 40’,51’ dhe 61’ mjaftuan për “luzitanin” që të realizojë goleadën e parë në tokën arabe, duke shkuar kështu në kuotën e 5 golave në vetëm 3 ndeshje në kampionat me Al-Nassr.

Në këtë ndeshje Ronaldo arriti dhe “rekordin” e veçantë personal, duke shkuar kështu në kuotën e 503 golave pas karrierës së tij të gjatë me Sportingun e Lisbonës, Real Madrid, Juventus dhe 2 herë te Manchester United. /i.m /abcnews.al

SHIKONI GOLAT: 

 
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button