Lajme

Vuçiq: Deklarata e Konjufcës për Asociacionin ishte e pritshme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se deklarata e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, se Asociacioni i Komunave Serbe nuk do të formohet, ishte i “pritshme”.
Vuçiq ka thënë që e “përgëzon Konjufcën për sinqeritetin e tij”, sepse sipas tij “institucionet e Prishtinës “më në fund treguan sinqeritet”.
“Ata ishin të sinqertë në atë që kurrë nuk kanë dhe as nuk planifikojnë, të formojnë një Asociacion. Të shohim se çfarë do të bëjnë tani amerikanët dhe të tjerët”, tha Vuçiq.

The post Vuçiq: Deklarata e Konjufcës për Asociacionin ishte e pritshme appeared first on Klan Kosova.


Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button