Sport

Abramovich i interesuar për të blerë klubin brazilian – Abc News

schedule20:06 – 10 Shkurt, 2023

Ish-pronari i Chelsea, Roman Abramovich, mund ta blejë klubin brazilian.

Sipas edicionit brazilian të Fanaticos, biznesmenët rusë, të cilët tani nuk kanë mundësi të investojnë në futbollin evropian, janë të interesuar për Brazilin. Abramovich mund të jetë një prej tyre, shkruan abcnews.al.

Londrina nga divizioni i dytë është një nga klubet që mund të blihet nga oligarku rus.

Vihet re se prioriteti i investitorëve rusë janë klubet e divizionit më të lartë të futbollit brazilian. Këto mund të përfshijnë Atletico Mineiro dhe Sao Paulo. /G.D abcnews.al/
Source link

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button